Loajalita nade vše kromě cti

Útoky ze strany Valentových Parlamentních listů lze očekávat

Akce Dopoledne s Armádou ČR byla určena k propagaci české armády v rámci Dne české státnosti a oslav 760. výročí založení města. Připomínám, že to byl již čtvrtý ročník. Zároveň jsem uvedl, že úhrada akce jde na vrub předvolební kampaně ČSSD. Návštěvníci si mohli všimnout, že malý petiční stánek, u kterého se za podpis rozdávaly mandarinky a kde se nafukovaly balónky ČSSD, byl mimo oficiální akci. Takže opravdu nevím, proč se nad tím pohoršovat. Zakazovat dětem, aby si balónky braly i k vystavené technice by bylo ubohé. Ale je možné, že by to pan starosta i pan radní rádi udělali.

Pokud někdo hovoří o nevhodnosti akce, pak je třeba se ptát těch, kteří akci kritizují, proč na takovou oslavu musí ČSSD, narozdíl od pana starosty, platit zábor veřejného prostranství a zda jejich propagace u této akce jim nevadí. A pokud se někdo ptá na možné porušování zákona, což v našem případě rozhodně nebylo, pak se musí zeptat, zda rozhovor s kandidátkou v Senátorských listech je v pořádku. A těch dalších možných prohřešků je daleko více. Například, jak se bude hodnotit předvolební propagace pana starosty Blahy, který je zároveň lídrem ODS ve Zlínském kraji.

U pana uvolněného radního Elfmarka bych se zeptal, když přeběhl z řad Zdravého Hradiště k radniční koalici a poté k Pirátům (toho času číslo 2 kandidátky do Poslanecké sněmovny), zda mu není hanba. Ale zřejmě teplé místo na radnici je mu milejší, než nějaké ideály a politický program. Prostě jak se říká, zloděj křičí, chyťte zloděje. A ministerstvo obrany či generální štáb, který povolil akci, rozhodně neprotestuje, jak tvrdí redaktor PL. Naopak je rádo, že někdo za své peníze pravidelně propaguje Armádu ČR a její Aktivní zálohy.

Realizace ImperialMedia s.r.o. 2014