Loajalita nade vše kromě cti

ČSSD bojuje za kvalitu potravin a proti nebezpečným látkám

Sociální demokraté dlouhodobě bojují proti dvojí kvalitě potravin a zboží v naší zemi. Nelze nadále tolerovat, že máme nižší kvalitu a často i za vyšší peníze, než je tomu v jiných zemích Evropské unie. Proto vláda zahájila jednání s požadavkem na nutné řešení tohoto problému v Evropské komisi. A tady jsme za jedno se všemi zeměmi V4 i řadou dalších zemí EU.

 ČSSD má ekologickou platformu Zvonečník, která spolupracuje s odbornou veřejností a ekologickými organizacemi. A také upozorňuje na palmový olej, který není ani zdravý, ani ekologický. Ale protože je levný, tak se stal náhražkou v sušenkách, bonbonech, čokoládách, ale hlavně v oblíbených křupkách, čipsech či arašidech.

 Podobně  nebezpečnými jsou plastové obaly, vyráběné dříve z bisfenolu A a nyní z bisfenolu S. Ten se ze spotřebního zboží uvolňuje i do ovzduší či do vody. BPA i BPS zvyšují neplodnost a agresivitu rakoviny. Riziko lze snížit například tím, že jídlo nedáváme do krabiček, pití do plastových lahví či kupovat plasty z tritanu, ze kterého jsou dnes vyrobeny nádoby pro malé děti. Základním problémem ovšem zůstává, že nepoznáme, z čeho je plastová nádoba vyrobena. V PET lahvích již bisfenol není, ale to neznamená, že pití z nich je bezpečné. Zejména z pohledu působení UV záření. A také je třeba si uvědomit, že pouhým dotykem se BPA a BPS dostávají do těla přes kůži. Takže buďte obezřetní a opatrní.

Realizace ImperialMedia s.r.o. 2014